Θέσεις εργασίας

20180507-employability-slider

Θέσεις Εργασίας

Πειραϊκό Θεραπευτήριο στην Καστέλλα

Αναζητά φοιτητή μας για το γραφείο κίνησης.

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να γνωρίζει αγγλικά, να έχει γνώσεις από υπολογιστές, και να είναι ορθογράφος στην Ελληνική Γλώσσα. Τέλος, θα προτιμηθούν οι υποψήφιοι που διαμένουν στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά καθώς και πέριξ.

Άμεση αποστολή βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , (ένδειξη: Πειραϊκό Θεραπευτήριο).

Πληροφορίες: 2108899782

Junior Recruiting Specialist

Η Dynamic Financial Advisors, εταιρία συμβούλων στον ασφαλιστικό και επενδυτικό χώρο, με έδρα το Μαρούσι, αναζητά Junior Recruiting Specialist.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και εύρεση κατάλληλων υποψηφίων για την κάλυψη των ανοιχτών θέσεων
  • Χρήση social media με έμφαση στο LinkedIn
  • Ενέργειες ανάπτυξης του employer branding της εταιρίας
  • Συμμετοχή στη διαδικασία ένταξης των νέων εργαζομένων
  • Συμμετοχή σε διάφορα projects με κύρια θεματολογία τους τομείς της πρόσληψης, της εκπαίδευσης και της ανάπτυξης του ανθρώπινου δυναμικού.

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό τίτλο σπουδών με προτίμηση στη διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού
  • 0 - 2 έτη εμπειρίας σε recruitment ή/και εκπαίδευση
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (word, excel, powerpoint)
  • Γνώσεις στη χρήση των social media με έμφαση στο LinkedIn
  • Επικοινωνιακή προσωπικότητα με έντονο team working προσανατολισμό
  • Οποιαδήποτε εμπειρία από τον ασφαλιστικό ή τον επενδυτικό τομέα θα προσμετρηθεί θετικά

Παρέχονται:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών
  • Laptop
  • Εκπαίδευση στον τομέα του recruitment και του training
  • Συμμετοχή σε εκπαιδευτικά σεμινάρια και συνέδρια

Αποστολή βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.dfadvisors.gr

Τ: (+30) 210 680 1142, (+30) 697 950 9789 – Υπεύθυνος κος Νίκος Παπαναστασόπουλος

Τηλεκπρόσωποι Τεχνικής Εξυπηρέτησης

H εταιρεία Mediatel S.A. αναζητά φοιτητές και αποφοίτους του κολεγίου για να εργαστούν ως Τηλεκπρόσωποι για το Τμήμα Τεχνικής Εξυπηρέτησης.

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Γνώση Η/Υ
  • Γνώση Αγγλικών
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο κλάδο ή σπουδές σε τριτοβάθμια εκπαίδευση
  • Ευελιξία ωραρίου
  • Δεν υπάρχει όριο ηλικίας

Αποστολή βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Υπεύθυνη: Αμαλία Τζοβάνου, 214 214 800 (επιλογή 1), 2142148735

Back Office Agent (legal)

Η Μellon Technologies, στo πλαίσιo ανάληψης ενός νέου έργου για λογαριασμό τράπεζας, αναζητά Back Office Agent (legal) (project 4 μηνών).

Περιγραφή θέσης: Καταχώρηση αποφάσεων/δεδομένων στο σύστημα, Αρχειοθέτηση αιτημάτων, Παρακολούθηση εκκρεμοτήτων.

Επιθυμητά Προσόντα Υποψηφίου:

  • Απόφοιτος Λυκείου και άνω
  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία έως 3 έτη σε αντίστοιχη θέση ιδανικά σε δικηγορικό γραφείο
  • Πολύ καλή χρήση Word & Excel
  • Οργάνωση, μεθοδικότητα, έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Συνέπεια, υψηλό επίπεδο υπευθυνότητας και ακρίβειας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Σταθερό μηνιαίο μισθό και ασφάλιση με την αξιοπιστία του Ομίλου εταιρειών Μellon
  • Εκπαίδευση στο αντικείμενο των τραπεζικών εργασιών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Η θέση εργασίας αφορά 8ωρη απασχόληση με σύμβαση έργου

Αποστολή βιογραφικών στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αναφέροντας τον κωδικό της θέσης (κωδ: ΜΤ_ΒΟ_legal)

Software Developer & Social Media

Εταιρεία ασφαλιστικής διαμεσολάβησης αναζητεί φοιτητή του Mediterranean College με πολύ καλές γνώσεις software developer και social media.

Προυπηρεσία επιθυμητή.

Ωράριο επικοινωνίας 10:00 έως 18:00.

Υπεύθυνη: Κα Κόρμαλη (Τ: 6934 611 878)
Βιογραφικά στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.