Θέσεις εργασίας

employability site ESOTERIKISELIDA

Θέσεις Εργασίας

Digital Marketing Specialist

O όμιλος εταιριών DIGALAKIS, αποκλειστικός αντιπρόσωπος και διανομέας των οίκων μόδας  Longchamp. Castaner, Tous, Lancaster κ.α., επιθυμεί να προσλάβει για άμεση απασχόληση «Digital Marketing Specialist» με βασικές αρμοδιότητες τη διαχείριση των ηλεκτρονικών καναλιών προβολής της εταιρείας (ιστοσελίδα, social media, google, newsletters).

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία και προώθηση του υλικού της επιχείρησης (Website, Εταιρικά Έντυπα, Αναρτήσεις, Δελτία Τύπου κ.α.)
  • Χειρισμός και παραμετροποίηση Συστήματος Διαχείρισης Πελατών (CRM)
  • Ενεργή συμμετοχή στο σχεδιασμό, οργάνωση και υλοποίηση όλων των εταιρικών campaigns
  • Επιμέλεια έκδοσης και αποστολή ενημερωτικών δελτίων (newsletters) της εταιρείας
  • Διαχείριση της Ιστοσελίδας και των Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης της επιχείρησης
  • Παρακολούθηση και ανάλυση στατιστικών και KPIs από Google Analytics, CRM και άλλες πηγές Web Analytics

Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια στο τομέα του Digital Marketing σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε Συστήματα Διαχείρισης Πελατών θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Εμπειρία σε διαχείριση διαφημιστικών καμπανιών σε Google Adwords και Facebook Ads
  • Γνώση της πλατφόρμας Google Analytics
  • Άμεση διαθεσιμότητα
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Προσαρμοστικότητα, εξωστρέφεια και διάθεση για ανάπτυξη
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου

Η εταιρία προσφέρει:

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης

Διάστημα απασχόλησης: Αορίστου χρόνου.

Είδος απασχόλησης: Πλήρης απασχόληση.

Άμεση αποστολή βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Επιπλέον πληροφορίες: 2108899782

Μηχανολόγος Μηχανικός

H εταιρεία MODplus αναζητά ένα νέο μέλος να ενταχθεί στην ομάδα μας ως μηχανολόγος μηχανικός.

Κύριες αρμοδιότητες είναι οι εξής:
- Επίβλεψη και οργάνωση της παραγωγής και των παραγγελιών
- Σχεδιασμός επίπλων

Απαραίτητα προσόντα και γνώσεις:
- Πολύ καλή γνώση Autocad
- Άριστη γνώση Excel
- Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
- Επιθυμητή γνώση 3D σχεδιαστικών προγραμμάτων

Άμεση αποστολή βιογραφικών Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Τ: (+30) 22620-72167

Παιδαγωγός

Οικογένεια στο Παλαιό Φάληρο, αναζητά απόφοιτη των προγραμμάτων Ψυχολογίας ή Παιδαγωγικών, για την φροντίδα μικρού αγοριού 2,6 ετών.

Περιοχή Παλαιό Φάληρο.

Ωράριο: Δευτέρα και Τετάρτη 11.00 – 20.00, Τρίτη, Πέμπτη και Παρασκευή 12.00 – 21.00 και ένα 3ωρο βραδινό μες την εβδομάδα.

Μισθός: 600 euro /μήνα (κάθε επιπλέον ώρα αν χρειαστεί θα πληρώνεται με 5 euro/h)

Μόνιμη εργασία για τα χρόνια έως το δημοτικό σχολείο.

Επικοινωνήστε άμεσα με το Γραφείο Φοιτητικών Θεμάτων: Ν. Σωτηροπούλου, 2108899782 ή μέσω email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Digital Marketing

To αθλητικό κέντρο STAR FC στη Βούλα αναζητά κοπέλα για τη κάλυψη θέσης στο digital marketing. Πρόκειται για 5ημερη, 4ωρη ημιαπασχόληση με μισθό 400€.

Αποστολή βιογραφικών έως Δευτέρα 16/7: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Επιπλέον πληροφορίες: Student Affairs Office, 2108899782

Associate Technical Consultant

Profile Software is a Finance Software company, with specialization in Banking and Wealth Management, with branches in 5 countries and worldwide operations. Ideal candidates will use their passion for ERP systems and wealth management to provide the best quality service to our customers.

Responsibilities:

  • Is responsible for the software implementation on the clients' premises or remotely
  • Deploy and integrate enterprise solutions
  • Develop test plans for checking the already existing programs
  • Make improvisations in the existing systems and applications by taking feedback from the users
  • Create documentation of software, systems and solutions for multiple audiences

Required Skills:

  • 1-2 years of experience with the configuration, implementation and problem diagnosis in any major platform
  • Knowledge of SQL and familiarity with .NET
  • Strong problem solving skills
  • Self-motivation and real time learning skills
  • Positive attitude in a team
  • Excellent Knowledge of English Language, oral & written

Profile Software offers full benefits. As the newest member of our consulting practice, you'll enjoy working in an awesome environment with a bright, fun group of experienced folks who love what they are doing. If you are excited by this, we look forward to hearing from you.
Join the Starforce!

CVs: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , Papanastasopoulos Nikos
Profile Software, t: +30 210 9301200

Φοιτήτρια Ψυχολογίας

Ζητείται τελειόφοιτη ή μεταπτυχιακή φοιτήτρια Ψυχολογίας ή Παιδαγωγικών για «Παράλληλη Στήριξη» σε μικρό κορίτσι.

Το κορίτσι τον Σεπτέμβριο θα φοιτήσει στην Β' δημοτικού και το σχολείο βρίσκεται στον Πειραιά.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με την μητέρα κα Αντρούλα Χατζηγεωργίου 6976635469 (σε περίπτωση που το κινητό της είναι απενεργοποιημένο, καλέστε στο 6936879911 κα Νίκη Χατζηγεωργίου).

Customer Care POS agents

Η Μellon Technologies, μητρική εταιρεία του Ομίλου Εταιρειών Mellon, κατέχει ηγετικό ρόλο στο χώρο των ηλεκτρονικών συναλλαγών, των υπηρεσιών τηλεφωνικής εξυπηρέτησης καθώς επίσης και των υπηρεσιών business process outsourcing.

Η Μellon Technologies στα πλαίσια ανάπτυξής της, αναζητά:

Customer Care POS agents (4ωρο με βάρδιες)

Περιγραφή ρόλου
Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για τη διαχείριση εισερχόμενων κλήσεων τεχνικής υποστήριξης και εξυπηρέτησης εμπόρων σχετικά με τις συναλλαγές των τερματικών τους (POS).

Επιθυμητά προσόντα

  • Απόφοιτος Λυκείου, ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ (ιδανικά Τεχνολογικής Κατεύθυνσης)
  • Προϋπηρεσία 1 έτους και άνω σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες και άνεση στην τηλεφωνική επικοινωνία
  • Προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη

Η εταιρεία προσφέρει

  • Πλήρες πακέτο αποδοχών (σταθερός μισθός και ασφάλιση) με την αξιοπιστία του Ομίλου εταιρειών Mellon
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητες προσωπικής εξέλιξης σε ένα πολυεθνικό περιβάλλον
  • Σύγχρονο και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Εύκολη πρόσβαση (πλησίον ΗΣΑΠ Ν. Φαλήρου)

Η θέση εργασίας αφορά 4ωρη απασχόληση σε κυλιόμενο ωράριο με βάρδιες, στην έδρα της εταιρείας στο Ν.Φάληρο.

Αποστολή βιογραφικών στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αναφέροντας τον κωδικό της θέσης (κωδ: MT_FLM_18)

Πειραϊκό Θεραπευτήριο στην Καστέλλα

Αναζητά φοιτητή μας για το γραφείο κίνησης.

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να γνωρίζει αγγλικά, να έχει γνώσεις από υπολογιστές, και να είναι ορθογράφος στην Ελληνική Γλώσσα. Τέλος, θα προτιμηθούν οι υποψήφιοι που διαμένουν στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά καθώς και πέριξ.

Άμεση αποστολή βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , (ένδειξη: Πειραϊκό Θεραπευτήριο).

Πληροφορίες: 2108899782

Junior Recruiting Specialist

Η Dynamic Financial Advisors, εταιρία συμβούλων στον ασφαλιστικό και επενδυτικό χώρο, με έδρα το Μαρούσι, αναζητά Junior Recruiting Specialist.

  • Διαχείριση και εύρεση κατάλληλων υποψηφίων για την κάλυψη των ανοιχτών θέσεων
  • Χρήση social media με έμφαση στο LinkedIn
  • Ενέργειες ανάπτυξης του employer branding της εταιρίας
  • Συμμετοχή στη διαδικασία ένταξης των νέων εργαζομένων
  • Συμμετοχή σε διάφορα projects με κύρια θεματολογία τους τομείς της πρόσληψης, της εκπαίδευσης και της ανάπτυξης του ανθρώπινου δυναμικού.

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακό τίτλο σπουδών με προτίμηση στη διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού
  • 0 - 2 έτη εμπειρίας σε recruitment ή/και εκπαίδευση
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (word, excel, powerpoint)
  • Γνώσεις στη χρήση των social media με έμφαση στο LinkedIn
  • Επικοινωνιακή προσωπικότητα με έντονο team working προσανατολισμό
  • Οποιαδήποτε εμπειρία από τον ασφαλιστικό ή τον επενδυτικό τομέα θα προσμετρηθεί θετικά

Παρέχονται:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών
  • Laptop
  • Εκπαίδευση στον τομέα του recruitment και του training
  • Συμμετοχή σε εκπαιδευτικά σεμινάρια και συνέδρια

Αποστολή βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.dfadvisors.gr

Τ: (+30) 210 680 1142, (+30) 697 950 9789 – Υπεύθυνος κος Νίκος Παπαναστασόπουλος

Τηλεκπρόσωποι Τεχνικής Εξυπηρέτησης

H εταιρεία Mediatel S.A. αναζητά φοιτητές και αποφοίτους του κολεγίου για να εργαστούν ως Τηλεκπρόσωποι για το Τμήμα Τεχνικής Εξυπηρέτησης.

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Γνώση Η/Υ
  • Γνώση Αγγλικών
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο κλάδο ή σπουδές σε τριτοβάθμια εκπαίδευση
  • Ευελιξία ωραρίου
  • Δεν υπάρχει όριο ηλικίας

Αποστολή βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Υπεύθυνη: Αμαλία Τζοβάνου, 214 214 800 (επιλογή 1), 2142148735

Χορηγοί Επικοινωνίας Employability Fair 2018

Χορηγοί Έντυπης Επικοινωνίας

NAFT-LOGO2

Χορηγοί Διαδικτυακής Επικοινωνίας

NAFTSITE-LOGO3
Newsbomb
Queen
semifind logo new
JobFind-Career-Portal
Gossip
Motherblog
Onmed